Genç Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

Genç Odası
  • Renk seçenekleri: Devir değişti ve artık genç odalarına sarı, kırmızı ve yeşil gibi canlı renkler girdi. Genç odasına dekorasyon için renk seçerken, suya dayanıklı olmalarına dikkat edin; böylece daha rahat temizlersiniz.

  • Aydınlatma: Aydınlatma dekorları  genç odasında önemlidir. Oyun alanının yanına yer lambaları konulabilir. Kısılabilen ışıklar ise siz masal okurken çocuğunuz uykuya daldığında pratiklik sağlayacaktır. Çok fazla alternatif olduğu için istediğiniz gibi dekorasyon yapabilirsiniz.
  • Zemin Kaplama: Zemin kaplama yaparken öncelikle çocuğunuzun güvenliğini düşünmelisiniz. Zemin; kaygan, pürüzlü ve alerji yapıcı olmamalıdır. Ahşap döşeme ve halıları tercih edebilirsiniz. Bu konuda arkadaşlarınıza danışabilir ya da internette araştırma yapabilirsiniz.

  • Mobilyalar: Yatak, dolap, raflar ve çalışma masası genç odasında bulunması gereken eşyalardır. Tercih yaparken kaliteye önem verin. Köşesiz mobilyaları seçmeye özen gösterin.
  • Pencereler: Pencereleri bazı çizimlerle süsleyebilirsiniz. Bu çizimler güneş ışığıyla duvara yansıdığında çok güzel bir görüntü ortaya çıkar. Ayrıca değişik desenlerde perdeler asarak genç odasının dekorasyonunu daha sevimli hale getirebilirsiniz.